loj-1200x600.jpg

Lojistikte dev buluşma: Logitrans 2022, kapılarını açmaya hazırlanıyor

Ekim 13, 2022 DuyurularHaberler

Lojistik sektörünün dev buluşması Logitrans 2022 uluslararası ve ulusal düzeyde zengin bir katılımcı kuruluş ve şirket profiliyle ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanıyor

Pandeminin ardından ilk kez fiziksel katılımla gerçekleşen logitrans 2021 çok yüksek bir katılımcı sayısı ile gerçekleşirken,bu fuarın yarattığı sinerji 2022 logitrans için de büyük bir talep patlaması yarattı. Fuarda oluşan katılımcı memnuniyeti sayesinde logitrans sergi alanlarının önemli bir kısmı daha fuar süresince katılımcılar tarafından sözleşmeye bağlandı. logitrans 2022 ziyaretçilerini ve katılımcıları tüm sergi ve stand alanları dolu olarak karşılayacak.
Lojistik Sektörünün devleri için en büyük buluşma noktası logitrans 2022 hem Türkiye’den hem Avrupa’dan hem de yakın coğrafyalardan önemli katılımcı kuruluşlara ve şirketlere ev sahipliği yapacak.
Avrupa ve Asya arasındaki kıtalararası tedarik zincirinde iş ilişkileri kurabilmek için en uygun platform olarak kabul edilen ‘Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı 16-18 Kasım 2022 tarihlerinde kapılarını bu kez Yenikapı Fuar alanında açıyor.

Uluslararası katılım
logitrans Fuarı’na bu yıl 21 ülke katılıyor. Bu ülkeler Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çin, Çekya, Mısır, Estonya, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, Kazakistan, Letonya, Sırbistan, Rusya, İspanya, Hollanda, Türkiye, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık olarak açıklandı. Fuarda 4 ülke, Almanya, Çekya, Rusya, Letonya ise pavilyon olarak temsil edilecek.
Fuarda her biri kendi alanında isim ve marka yapmış 150’yi aşkın katılımcı kuruluş ve şirket yer alacak. logitrans’ın katılımcıları arasında Sarp Intermodal, Arkas, Galata, Evolog, Omsan, Karınca, Ulusoy, Tırsan gibi lojistik sektörünün dev isimleri dikkat çekerken, Turkish Cargo yine logitrans’ın vitrin katılımcılarından biri olacak. Fuara Türkiye dışından katılan kuruluşlar arasında büyük uluslararası markalar yer alıyor. Fuarın yabancı katılımcıları arasında DFDS, Kazakhstan Railways, Qatar Airways, Hessers, Lufthansa Cargo, Port of Trieste, DSV, Port of Toulon, Port of Marseille, Medlink Ports gibi önemli isimler alacak.
Alman Pavillion’unda ise Dachser gibi dünya markaları fuarda temsil edilecek.
Bu yılki fuara logitrans’ın sürekli katılımcıları yanı sıra ilk kez katılan kuruluşlar ve şirketler de önemli bir sayıya ulaştı.
ekin-seren-unsac-001.jpg

Türkiye lojistikte bölgenin en önemli merkezi
Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı’nın Türkiye’nin lojistik alt yapısını ve servis üstünlüklerini görmek adına tüm dünyanın ilgisini çektiğini belirten EKO Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Ekin Seren Ünsaç, “logitrans bu yıl her zamankinden daha güçlü bir odak noktası olarak büyük bir ilgi çekiyor” diyerek şunları söyledi:
“Dünyada tüketim hacminde önemli bir büyüklüğü oluşturan Avrupa ve batı bloku pandemi sürecinde yer yer kopan dünya tedarik zincirine şimdi çok daha stratejik bir gözle bakıyor. Türkiye’nin konumu, tüm coğrafyalara olan erişim olanakları, lojistik alt yapısı ve kendi sektörlerinde yetkin şirketleri ile çok daha önemli hale geldi. Türkiye sadece bir bölgesel çözüm merkezi değil, tesisleri, depoları, karayolları, deniz ve hava limanlarıyla dünyanın lojistik hub’larından biri olma yolunda.”