ebebek-group-ceosu-erdogmus-borcumuz-var-lakin-finansal-borc-degil-wQvQqFR8.jpg

Ebebek Group CEO’su Erdoğmuş: Borcumuz var lakin finansal borç değil

Eylül 1, 2023 0Haberler

Halka arz için 29-31 Ağustos ve 1 Eylül’de 46,50 liradan talep toplayan ebebek’in 24 milyon TL’si sermaye artırımı olmak üzere 40 milyon TL’lik hissesi arz edilecek.

Bloomberg HT’ye konuk olan ebebek Küme CEO’su Halil Erdoğmuş, ebebek’in halka arzı ve yatırım planları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğmuş, finansal muhtaçlıktan ötürü halka açılmadıklarını belirttiği konuşmasında, “Borcumuz var lakin bu aldığımız malın borcu, finansal borç değil.” dedi.

Türkiye’de 1,7 milyar dolar olan pazarın İngiltere’de 7,5 milyar doların üzerinde olduğunu söyleyen Erdoğmuş, İngiltere’de Mothercare’in pazardan çıkmasının şirket için avantaj oluşturduğunu belirtti. Erdoğmuş ayrıyeten, internetle başladıkları İngiltere operasyonunu gelecek sene mağaza açarak taçlandıracaklarını ve kirası makul bir yerde mağaza açacaklarını açıkladı.

Erdoğmuş, şirketin yatırım planları hakkında yaptığı değerlendirmede, “İç Anadolu’da 70 bin metrekarede güneş gücü yatırımı yapacağız. O da yılın başında elektrik üretmeye başlar diye varsayım ediyorum.” dedi.